Lezing over ‘Groene Theologie’

In deze lezing onderzoekt prof. dr. David Onnekink een theocentrisch alternatief voor het Antropoceen, het huidige geologisch tijdperk waarin de mens aantoonbaar impact heeft op het milieu en klimaat op aarde.. Hij gebruikt daarvoor een concept van de Schotse filosoof Michael Northcott.

Het Christoceen erkent dat de christelijke kerk een bedenkelijke rol heeft gespeeld in de geschiedenis maar ook moreel geroepen is om in actie te komen. Het Christoceen erkent ook dat dit tijdperk toebehoort aan Christus, aan wie ‘alle macht in de hemel en op aarde’ (Mattheüs 28: 18) gegeven is. Hoe kan dit raamwerk van Christoceen de groene theologie verder helpen?

Een prikkelende avond met een lezing en aansluitend debat over een onderwerp dat zeer actueel is. Als het weer het toelaat zal deze bijeenkomst in de buitenlucht plaatsvinden.

Datum: Donderdag 5 juni 2025.
Locatie: Landgoed de Zwanenhof, Retraitehuisweg 6, Zenderen.
Aanvang: 19:30 uur.

Meer informatie en aanmelding via: https://twentseschoolvoortheologie.nl/lezing-en-debat-groene-theologie/.

Lees ook

Hagepreek op het Oude Kerkhof

Op Tweede Pinksterdag begint om 08:30 uur de jaarlijkse hagepreek op het Oude Kerkhof.

Cross Over dienst 8 juni 2025

De eerstvolgende Cross Over dienst is op Eerste Pinksterdag, zondag 8 juni 2025, in Het Kruispunt.

Pinksterzendingscollecte 2025

Tijdens de Pinksterdagen is de diaconie collecte bestemd voor de GZB en 'Kerk in Actie'.